مقالات سایت

تافته بافت

پیدا کردن راه کارهای ساده تر و مقرون بصرفه همیشه کمک کرده تا واحدهای تولیدی در کاهش قیمت تمام شده موفق باشند و هم واحدهای تجاری در کاهش هزینه های بالاسری خود. لذا به عنوان یکی از پر کاربرد ترین اصول در کسب و کار که همان کاهش هزینه های تولید یا هزینه های بالاسری می باشد، در این گفتار سعی می کنیم تا با یکی از صنایع مهم در انتهای چرخه تولید آشنا شویم.

سوپر ساک (SUPER SACK) یا بیگ بگ (BIG BAG) که در ایران به نام تجاری جامبوبگ (JUMBO BAG) شناخته می شود، یکی از همین راه کارهای ساده سازی و مقرون بصرفه در کاهش هزینه های تولید در بخش بسته بندی کالا می باشد که در انتهای چرخه ی تولید قرار گرفته است. همچنین این محصول امکان سفارشی شدن را دارا ست که سبب می شود در بخش بسته بندی صنایع متنوع و متعددی به کار آید. از بسته بندی آرد و گندم گرفته تا گچ و خاک سنگ. از قیر مذاب تا سیمان گرم. به صورت مفصل تر در مورد زمینه های مصرف این محصول بعدا صحبت خواهیم کرد تا متوجه شویم که چقدر در سفارشی سازی تولیدات این محصول دست طراح و تولید کننده باز است.

ویژگی های خاصی که در تولید این محصول بکار گرفته سبب شده است تا در برابر آفتاب و اشعه مضر فرابنفش مقاومت داشته باشد. این بدین معنی هست که میتوان برای روزهای طولانی در محیط های غیر مسقف در شرایط آب و هوایی سخت مثل بار انداز ها و انبارها نگهداری شود. این مطلب یعنی کاهش هزینه های انبار داری و به تبع آن کاهش هزینه های قیمت تمام شده. از ویژگی های جذاب و منحصر به فرد این محصول بطور مبسوط در گفتارهای بعدی سخن به میان خواهد آمد. ولی به طور مجمل و خلاصه می توان به طراحی کیسه مخصوص بارگیری مواد داغ مانند قیر یا کیسه مخصوص بارگیری محصولاتی که رطوبت دارد و بایستی در طول مدت بارگیری این رطوبت را از دست بدهد و خشک شود اشاره کرد. کیسه هایی که تخلیه الکتریکی بارهای ساکن را دارند نیز یکی از ویژگی های است که در انتخاب نوع پارچه مورد نیاز قابل استفاده است که بدین ترتیب شما در زون صفر و یک می توانید به بارگیری و حمل کالای قابل انفجار و یا اشتعال بپردازید و این یعنی اوج گستردگی این صنعت در جایگزینی روشهای معمول و پر هزینه. از طرف دیگر جلوگیری از نفوذ باران و برف و رطوبت های محیطی نیز به سادگی قابل طراحی و ساخت می باشد تا کیسه کاملا از محیط خارج ایزوله گردد و تحت هیج عنوانی رطوبت به داخل کیسه نفوذ ننماید. و این یعنی امکان نگهداری سیمان در استخر آب. جالب نیست؟

دلم می خواهد از جنبه هنری هم به این صنعت نگاه کنم و به شما بگویم که مثل هنر دست خیاط در طراحی الگوهای لباسی مانند کت و شلوار در اینجا نیز الگوهای مختلفی برای دوخت کیسه هایی با کیفیت بیشتر و صرف متریال اولیه کمتر را میتوان به عنوان شاهکار هنری یاد کرد. اگر بخواهم بیشتر توضیح بدهم باید بگویم که الگوهای استانداردی در طراحی و تولید کیسه در ابعاد و گنجایش های مختلف وجود دارد که بر اساس نوع موادی که قرار است داخل آن ذخیره سازی شود، این الگو ها انتخاب می شوند. الگو هایی مثل دایره ای یا چهار وجهی از جمله ی این الگوهای پر کار برد می باشد. انتخاب نوع پارچه و تسمه و نخ دوخت نیز بر اساس روش ترانزیتی بار و ویژگی های آب و هوایی منطقه جغرافیایی محل انبار تعیین می شوند. همه اینها یعنی تلفیقی از هنر و صنعت که در نوع خود زیبا و بی نظیر است.

پس ما به عنوان تولید کننده کیسه های پلی پرو پیلنی در ایران به مثابه خیاطی مردانه دوز هستیم که در عین استفاده از تجربه و هنر مان در طراحی الگو مناسب باید به جنبه های فنی و صنعتی کالا و محل مصرف آن نیز توجه داشته باشیم.

شرکت مینو لفاف تافته بافت که با برند تافته بافت سعی کرده است خود را به عنوان یکی از قابل اعتماد ترین تولید کننده های این صنعت معرفی نماید، آمادگی خود را برای مشورت و طراحی و دوخت نمونه کیسه جامبو بگ به همه مهندسان و بازرگانان ایران زمین اعلام می کند تا با همکاری مثبت و مولد در ایجاد یک راه حل جایگزین اقتصادی برای روشهای موجود و کهنه و پر هزینه در صنعت بسته بندی و حمل و نقل و انبارداری گامهای مفیدتر و بیشتری را بردارد. صحبت از اعتماد شد و میخواهم به شما بگویم که با یک تماس با کارشناسان این شرکت می توانید از میزان رضایت مندی مشتریان مان باخبر شوید. پس معطل نکنید و با ما تماس بگیرید.

شرکت مینو لفاف تافته بافت که به صورت سهامی خاص در سال 1401 تاسیس گردید، با تکیه بر تجربه و مهارت و تخصص افرادی که در این صنعت سالیانی را گذراندند یا به اصطلاح عامیانه موهای خود را سپید کردند توانسته است سفارش های مشتریان خود را به نحو مطلوب تولید و به ایشان تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *